HAKKIMIZDA

Bir fikirden bir fikire, Bir gönülden bir gönüle, Bir insandan bir insana, Bir hayattan bir başka hayata ve nihayet bir kentten başka kente; Herkesin bir otobüs yolculuğu vardır. 7 bölge 4 iklime düşmüş.

Dün ilk otobüslerin yekpare koltukları vardı arkaya eğilip bükülmeyen sigara içmekti serbestti bir zamanlar, otobüslerde, içene değilsede içmeyene bir zulümdü. Sonra birgün sigaranın dumanı kesildi. Otobüslere televizyonlar geldi, filmler göterilir oldu. Yolculuklar keyifler yaşanır oldu.

Ve bugün otobüslerde adeta bireysel yolculuk dönemi yaşıyoruz. Her yolcu dilediği müziği, filmi izleme şansına kavuştu. Böylece otobüslerde zamanı öldürmek değil keyifli kılmak mümkün oldu. Çocuklar için ayrı, büyükler için ayrı film olanağı isteyenlere çeşitli müzik dinleme imkanları sağlandı. Ayrıca daha rahat e konforlu koltuklar ile yolculuklara keyif katıldı.

Bir otobüs eğer uzaklaşıyorsa sizden siz geride kalansınızdır. Bir ayrılığın bir şekilde tarafınız demek. Hüzündür otobüsün size bıraktığı o zaman. Otobüs terminali terk ederken bir- iki adım daha peşinden gidip, son bir bakışla sevdiğinizi görmekten kendinizi alamassınız. Her giden gelen otobüs hasreti ve vuslatı taşır durur uzayıp giden yollarda. Gece- gündüz demeden doğuya-batıya, kuzeye-güneye her yolculuk bir bilet almakla başlar. Eskiden otogar ya da en yakın acentaya gidilirdi bilet ayırmak için. Ama bugün teknolojinin fırsatları sayesinde, isterseniz hiçbir insanla temas etmeden internetten biletinizi alarak çıkacağınız yolculuğa başlayabilirsiniz.

Ama değişmeyen şey varki oda koltuk numarası pazarlığı. Çünkü yolculuk başlı başına bir kısa hayat kestiyse eğer o vakit o hayattaki evinizdir oturacağınız koltukta, Otobüs gecenin karanlığını yarıp giderken uzaklarda tek tük ışıkları yanan evlerde olmayı ne çok canı çeker insanın şimdi o evin insanları rahat yataklarında ne güzel uyuyorlar dersiniz içinizden fakat otobüs uykusu da bir başka tatlıdır motor sesi bir müddet sonra ninni oluverir bütün kaptanlar güven verir yolcuya adeta ezbere sürerler otobüslerini muavinlerin ise hayalidir bir ün kaptan koltuğuna geçmeleri.

Otobüslerde bir yeremi gidilir, yoksa bir yerden mi dönülür bilinmez ama bilinen bir şey var ki artık otobüslerde KONFOR, EĞLENCE VE RAHATLIK bir başkadır. Hepimiz bazen kaçırdığımız hayatları yakalmak bazense yakaladığımız hayatları paylaşmak için düşeriz yollara önümüzde hala uzayıp giden yollar varsa yaşamaya değer nice hayatlarda var demektir...

İBRAHİM BAŞTOK
ISPARTA PETROL TURİZM
YÖN. KURULU BAŞK.

Misyonumuz

Şirketimizin misyonu, kaliteli bir hizmet anlayışıyla yolcularımızı sevdiklerine en hızlı ve güvenli şekilde ulaştırmaktır.

Vizyonumuz

Isparta Petrol Turizm olarak ulaşım sektöründe Türkiyede ve uluslararası alanda bir marka haline gelmektir.