İSTANBUL AKTİVİTELER REHBERİ

İstanbul Aktiviteler Rehberi

İstanbul’da yapılacak aktiviteler sınırsızdır. İstanbul’da yapılacak o kadar çok aktivite var ki burada hepsini anlatmamız imkansız. Sizlere sayfalarımızda, İstanbul’da yapabileceğiniz en popüler aktiviteler arasında başta gelen ve İstanbul’a gelip de yapmadan dönmemenizi önerdiğimiz aktiviteleri anlatacağız.

İstanbul, özellikle Boğaziçi kıyıları ve Tarihi Yarımadasındaki muhteşem güzellikleri, tarihi eserleri, sarayları, müzeleri, park ve bahçeleri, modern, kozmopolit ve tarihi kent yaşamını birleştiren turistik ilçe ve semtleri ile ziyaretçilerini büyülüyor

Sultanahmet ve Çevresi

Tarihi Yarımada’da hem yerli hem de yabancı turistlerce en çok ziyaret edilen semt olan Sultanahmet, tarihi dokusu, mimarisi, kültür ve sanat etkinlikleri, alışveriş ve eğlence merkezleri ve canlı sokakları ile ziyaretçilerin sayısız güzellikler sunuyor.

Beyoğlu ve Çevresi

Canlı ve kozmopolit kent hayatını gezip görmeyi sevenler için ise, hareketli caddeleri ve gece hayatı ile Beyoğlu ilçesini, özellikle Galata ve Taksim semtlerini gezip görmenizi tavsiye ederiz. Taksim veya Galata’dan yürüyerek, diğer turistik ve popüler semtler olan Çukurcuma, Cihangir ve Karaköy’ü de gezebilirsiniz.

Galata Kulesi

Haliç’in ayırdığı, Tarihi Yarımada’nın tam karşısında yer alan ve İstanbul’un hem tarihi hem de kozmopolit kent hayatını barındıran bir semti olan Galata, özellikle Galata Kulesi ve çevresindeki turistik canlı sokakları ile gezip görmeniz gereken bir semt.

Etkileyici İstanbul Müzeleri

Sanat ve kültür sevenler için İstanbul müzeleri, tarih, kültür ve modern sanatın eşsiz eserlerini ziyaretçilerine sunuyor. İstanbul’da 80’den fazla müze var.

Bunlar arasında İstanbul Arkeoloji Müzesi, Aya Sofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul ziyaretinizde mutlaka gezip görmeniz müzeler arasında başta geliyor.

Belirttiğimiz üzere, İstanbul’da yapılabilecek aktiviteler burada anlatmakla bitmez. Eğlence parklarında çocuklarınız ile eğlenebileceğiniz, tekne ile boğaz turu yapabileceğiniz, özellikle de üstü açık otobüs ile şehir turu yapabileceğiniz sağlıklı mutlu ve huzurlu seyahatler dileriz.