YOLCU HAKLARI


YOLCU HAKLARI ve YAPILMASI GEREKENLER

-Satın aldığınız biletin tarih, saat ve seyahat ile ilgili diğer bilgilerinin doğruluğunu kontrol edip, biletinizi imzalayarak almayı unutmayınız.

-Yolcuların kalkış noktasında aracın hareket saatinden 15 dakika önce bulunmaları tavsiye edilir.

-Otobüsünüzün hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapacağınız iptallerde, bilet ücretinizin tamamının iade edilip; hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak bilet iptallerinde ise 2 ay geçerli açık bilet düzenleneceğini unutmayınız.

-Biletinizi, üzerinde yazılı gün ve saatte kullanınız, üzerinde yazılı gün ve saatte kullanılmayan biletin geçersiz sayılacağını unutmayınız.

-Gidiş ve dönüş açık olarak satın alınan biletlerinizin, 2 ay içerisinde kullanılmadığı takdirde hükümsüz olacağını unutmayınız.Beraberinizde en fazla 2 parça ve 30 kg. ağırlığındaki kişisel eşyanızı ücretsiz olarak götürebileceğinizi unutmayınız. Daha fazla eşyanın taşınması otobüs bagajının doluluğuna bağlıdır.

-Bagajlarınız biletinizde gösterilen koltuk numaranıza göre etiketleneceğini unutmayınız.

-Taşıtın bagaj taşınmasına ayrılan bölümleri dışında eşya taşınamaz.

-Ağırlığı ne olursa olsun; denk, bahçe çuvalı, sandık içerisindeki eşyalar, teneke kaplar, akıcı, kokucu, patlayıcı, radyoaktif ve yanıcı maddeler ile sinema filmlerinin naklini talep etmeyiniz. Bu gibi eşyaların kabul edilmemesi durumunda biletinizin iadesi mümkün değildir.

-Yanınızda bulundurduğunuz el çantası, cüzdan, cep telefonu, dizüstü bilgisayar, ziynet eşyası ve benzeri eşyalar ile otobüs içerisinde taşınan eşyalarınızı yanınızdan ayırmayınız. Teslim işlemi yapılmayan eşyaların hasarından ve kaybolmasından firmamızın sorumlu olmadığını unutmayınız.

-Makbuz karşılığı bagajda taşınan eşyalarınızın hasarı ya da kaybı halinde firmamızın sorumluluğunun en fazla bilet ücretinin iki katı ile sınırlıdır olduğunu unutmayınız. Kıymet takdiri yapılmayan eşyaların hasarı ya da kaybı durumunda ayrıca bir ödeme yapılmaz.

-Bagaja verilen eşyaların, idari ve adli makamlarca yapılacak kontrollerde doğacak her türlü hukuki ve cezai sorumluluğunun bagaj sahibine ait olacağını unutmayınız.